Tai Chi dla początkujących

Od 1 stycznia 2020 nowe grupy Tai Chi dla początkujących.
 
7c
 

Zapraszam osoby początkujące na zajęcia Tai Chi.
 
Grupy Tai Chi dla początkujących (od stycznia 2020):
- w poniedziałki (styl Yang 24) godzina od 10.00 do 11.30,
- w środy (styl Chen) godzina od 18.15 do 19.45.
Zajęcia prowadzone są w siedzibie Szkoły Tai Chi Jadeit w Poznaniu na ul. Bastionowej 47.


 
W zajęciach tych uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek i możliwości fizyczne (ważne, by w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych skonsultować to z lekarzem). Ubiór swobodny, sportowy, wygodne obuwie, najlepiej bez zegarków i biżuterii.
 

Najważniejszym celem zajęć jest zdrowie ćwiczących, ich siła i sprawność, równomierny rozwój całego ciała (mięśni szkieletowych, więzadeł, ścięgien, stawów, itp). Połączenie niezwykłych właściwości Tai Chi z Jogą i Kalisteniką daje bardzo szybkie efekty. Już po kilku miesiącach ćwiczeń odczuwany jest przyrost siły, zmniejszają się problemy z kręgosłupem.
 

Bardzo ważny jest aspekt ćwiczenia oddechu,  wyciszenia, medytacji. Jednak by człowiek mógł wyciszyć umysł, najpierw musi doprowadzić do ładu swoje ciało. Blokady fizyczne bardzo często uniemożliwiają pracę nad właściwym oddechem i medytacją. Dlatego na początku szczególnie dużą uwagę przywiązuje się do wzmocnienia i rozluźnienia naszego ciała.

Zapraszam na zajęcia
Paweł Robaszkiewicz
instruktor Tai Chi, fizjoterapeuta, coach
tel. 603 22 00 21, mail: info@chentaichi.pl


 
Szkoła Tai Chi Jadeit prowadzi zajęcia dwóch styli Tai Chi: Yang i Chen.
 
Styl Yang (24 ruchowy) powstał w okresie międzywojennym i charakteryzuje się jednostajnymi i powolnymi ruchami. Jest to forma dla każdego bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne.
 
Styl Chen (Chen Tai Chi Chuan) jest najstarszą formą Tai Chi praktykowaną na świecie. Cechą charakterystyczną są szerokie pozycje i przeplatanie powolnych ruchów momentami bardziej dynamicznymi.  Styl ten jest bardziej wymagający od Yang 24.
 

TAI CHI YANG 24

Poniżej firmy przedstawiające formę Yang 24 - szczególnie pomocne przy nauce.

TAI CHI CHEN

Podstawowe krążenia Chan Si Gong czyli ćwiczenia Rozwijania Jedwabnego Kokonu:

Pierwsze ruchy najważniejszej  formy Chen Tai Chi Chuan - LaoJia Yilu:

Chi Kung