Tai Chi dla początkujących

Zapisy do nowych grup Tai Chi : od września 2018.
 
7c
 

Zapraszam osoby początkujące na zajęcia Tai Chi.
Do wyboru mamy:
- środy godzina 17.45 - styl Chen 
- środy godzina 8.30 - styl Yang 24
Zajęcia prowadzone są w siedzibie Szkoły Tai Chi Jadeit w Poznaniu na ul. Bastionowej 47.
szczegółowe informacje:


 
W zajęciach tych uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek i możliwości fizyczne (ważne, by w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych skonsultować to z lekarzem). Ubiór swobodny, sportowy, wygodne obuwie, najlepiej bez zegarków i biżuterii.
 

Najważniejszym celem zajęć jest zdrowie ćwiczących, ich siła i sprawność, równomierny rozwój całego ciała (mięśni szkieletowych, więzadeł, ścięgien, stawów, itp). Połączenie niezwykłych właściwości Tai Chi z Jogą i Kalisteniką daje bardzo szybkie efekty. Już po kilku miesiącach ćwiczeń odczuwany jest przyrost siły, zmniejszają się problemy z kręgosłupem.
 

Bardzo ważny jest aspekt ćwiczenia oddechu,  wyciszenia, medytacji. Jednak by człowiek mógł wyciszyć umysł, najpierw musi doprowadzić do ładu swoje ciało. Blokady fizyczne bardzo często uniemożliwiają pracę nad właściwym oddechem i medytacją. Dlaczego na początku szczególnie dużą uwagę przywiązuje się do wzmocnienia i rozluźnienia naszego ciała.

Zapraszam na zajęcia
Paweł Robaszkiewicz
tel. 603 22 00 21, mail: info@chentaichi.pl

 
Szkoła Tai Chi Jadeit prowadzi zajęcia dwóch styli Tai Chi: Yang i Chen.
 
Styl Yang (24 ruchowy) powstał w okresie międzywojennym i charakteryzuje się jednostajnymi i powolnymi ruchami. Jest to forma dla każdego bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne.
 
Styl Chen (Chen Tai Chi Chuan) jest najstarszą formą Tai Chi praktykowaną na świecie. Cechą charakterystyczną są szerokie pozycje i przeplatanie powolnych ruchów momentami bardziej dynamicznymi.  Styl ten jest bardziej wymagający od Yang 24.
 

TAI CHI YANG 24

Poniżej firmy przedstawiające formę Yang 24 - szczególnie pomocne przy nauce.

TAI CHI CHEN

Podstawowe krążenia Chan Si Gong czyli ćwiczenia Rozwijania Jedwabnego Kokonu:

Pierwsze ruchy najważniejszej  formy Chen Tai Chi Chuan - LaoJia Yilu:

Chi Kung