Tai Chi, Biały Śpiew, Gimnastyka Słowiańska

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Tai Chi, Biały Śpiew, Gimnastyka Słowiańska

1 lutego 2019 @ 08:00 - 3 lutego 2019 @ 17:00

pln550
Zapraszamy na warsztat weekendowy,
który będzie połączeniem niezwykłych sztuk:
Tai Chi, Białego Śpiewu i Gimnastyki Słowiańskiej.
Termin: 1-3 lutego 2019.
W ramach zajęć Tai Chi i medytacji – będziemy się uczyć lepszego czucia ciała, ustawiania jego właściwej struktury,  zwiększenia jego wrażliwości.
Będziemy w tym celu wykorzystywać fragmenty niektórych form Tai Chi.
Warsztat Białego Śpiewu poświęcony będzie naturalnej emisji głosu.
Gimnastyka Słowiańska dla kobiet – pozwoli przenieść się w pradawne czasy Słowian
i dotknąć tej niezwykłej gimnastyki.
Warsztat odbędzie się w Ranczu w Dolinie (Puszcza Zielonka).
***

Szczegółowe informacje o zajęciach Białego Śpiewu:

WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO. ROZLUŹNIONY GŁOS – ROZLUŹNIONE CIAŁO

Głos, aby został wyrażony, musi być odnaleziony w ciele, a nie założony jak sukienka czy płaszcz.
(parafraza słów Mary Whithouse)

Warsztat wprowadza w podstawy naturalnej emisji głosu – umiejętności posługiwania się otwartym rozluźnionym głosem i pełnym oddechem. W trakcie warsztatu uczestnicy – poprzez pracę z głosem – rozwijają świadomość napięć w ciele i uczą się, w jaki sposób te napięcia niwelować. Dzięki pracy w grupie uczestnicy mogą doświadczyć przyjemności śpiewu wspólnotowego charakterystycznego dla tradycyjnych społeczności.

Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy.

W programie:
– nauka aktywnego relaksu,
– postawa ciała,
– oddech,
– swoboda używania rezonatorów,
– otwieranie głosu w kierunku naturalnej barwy i pełnego brzmienia,
– budowanie kontaktu z innymi,
– trening głosu w ruchu,
– nauka zaśpiewów i pieśni wielogłosowych z tradycji słowiańskich.

PROWADZENIE:
Witold Kozłowski


Od 20 lat prowadzę warsztaty śpiewu i pracy z głosem. Moi uczniowie są laureatami konkursów i festiwali, liderami zespołów muzycznych, instruktorami śpiewu. Na co dzień prowadzę warsztaty w Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji i jestem wokalistą zespołu OVO. Moja metoda pracy nad głosem była prezentowana m.in. na: – Konferencji Logopedycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim (2012), – III Ogólnopolskiej Konferencji dla Pedagogów i Instruktorów „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opisana w książkach: – „Głos-język-komunikacja” (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014), – „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005). Pracowałem jako konsultant wokalny dla wytwórni OPUS FILM, Cieszyńskiego Studia Teatralnego, Teatru Elipsa, Pilskiego Teatru Wirtualnego, zespołów folkowych Percival, Krzikopa, Vidlunnia, Sudarynja, Tygiel Folk Banda, Pole Chońka, Drewno, Łysa Góra, Zespołu Regionalnego ISTEBNA, Sokotuchy, chóru Quasi Coro. Jako wokalista brałem udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Współtworzyłem zespół Percival-OVO. Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zubrzycki w latach 1996-1998 uczestniczyłem w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła oraz grałem w pierwszym spektaklu zespołu Pieśń Kozła – dytyramb. Prowadziłem warsztaty dla Fundacji Braci Golec, pracowników socjologii Uniwersytetu Łódzkiego i logopedów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracowałem z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku, Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”. Brałem udział w wyprawach terenowych do Europy Wschodniej i na Bałkany.

***

Zajęcia Gimnastyki Słowiańskiej dla kobiet poprowadzi Maria Sitarska.

Maria Sitarska:

Doświadczenie: Jestem psycholożką i psychoterapeutką pracującą w nurcie systemowym (oznacza to, że na co dzień zajmuję się szukaniem w ludziach skarbów, źródeł mocy i siły). Od kilku lat praktykuję uważność (formalnie – medytując, jak i starając się zapraszać uważność do codzienności), prowadzę zajęcia „Cisza i spokój: uważność w ruchu”. Spotykam się z seniorkami i seniorami podczas zajęć warsztatowych na uniwersytecie trzeciego wieku (i przy wielu innych pięknych okazjach) i współprowadzę portal opsychologii.pl, prowadzę autorskie warsztaty dla macoch. Przez klika lat praktykowałam ashtanga yogę, ale od jakiegoś czasu moje ciało woli tai chi. A ciała lubię słuchać.

„Drogie moje.
Gimnastyka słowiańska podarowała mi dużo spokoju, łagodności, i takiej właśnie: spokojnej i łagodnej siły (i w ciele i w sercu). Od ręki (dosłownie!) To, co mi się wydaje w niej najpiękniejsze to to właśnie, że własnymi dłońmi możemy sobie ten spokój podarować (dużo w tych ruchach otulenia, głaskania, masowania). Gimnastyka jest lekką, jasną i ciepłą formą wzmacniania tego, co jest w nas kobietą: tego, co płynne, dobre, miękkie, odpuszczające, wyrozumiałe, tego, co jest po stronie więzi, wspólnoty i harmonii (tego, co dobrze znacie jako Pawłowe yin). Ale też tego, co jest jednocześnie mocne i co silnie stoi na ziemi. Ćwicząc, wzmacniamy też pracę układu hormonalnego (masaż nadnerczy i tarczycy), pozwalamy limfie przepływać swobodnie, wzmacniamy mięśnie dna miednicy, rozluźniamy napięcia w brzuchu, wzmacniamy ścięgna w okolicach piersi i, co tu dużo mówić, piękniejemy (również od ręki). Do lutego będę mieć za sobą 5 miesięcy codziennej praktyki własnej, co, wierzę, że wystarczy, żebyście i Wy mogły doświadczyć tego, co w tym ruchu najmilsze. Myślę sobie, że to dobre odczucie przynależeć do samej siebie, może o tym najbardziej jest dla mnie ta gimnastyka/” Maria

***

Zajęcia Tai Chi i medytacje poprowadzi Paweł Robaszkiewicz

Paweł Robaszkiewicz – z wykształcenia: fizjoterapeuta, magister fizyki (UAM), oraz dyplomowany coach (SWPS), instruktor rekreacji ruchowej w zakresie Tai Chi, Chi Kung (ukończył Wyższą Szkołę Trenerów Sportu). Praktykuje Tai Chi od 1999 r. ćwicząc różne style, m. in. Tai Chi Chuan styl Yang, Taoistyczne Tai Chi, I-Liq Chuan i Chen Tai Chi Chuan. Pobierał nauki od: Howarda Choya, Jarosława Jodzisa, Sama China, Chen Xiaowang. Swoje zainteresowania skupia na najstarszym ze stylów Tai Chi Chuan – stylu Chen. Interesuje się również Jogą i kalisteniką.

Koszt warsztatu 550 zł zawiera:
– 2 noclegi
– pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie, zaczynamy w pt obiadem, kończymy w niedzielę obiadem),
– warsztat Białego Śpiewu (2 x 3h),
– warsztat Tai Chi (2 x 3h),
– Gimnastyka Słowiańska (3 x 45 min),
– zajęcia automasażu, rozluźniania, rozciągania (2h),
– medytacje (3 x 30 min),
– wykład: wstęp do Świętej Geometrii w ujęciu dzięków (1h),
– wykład: wprowadzenie do Białego Śpiewu (30 min),
– i wieczorna, sobotnia zabawa :-)
***
Liczba miejsc ograniczona. Dojazd we własnym zakresie.
Rezerwacja mailem lub telefonicznie (rezerwacja po wpłacie 100 zł zaliczki).
Paweł Robaszkiewicz
603 22 00 21
mail: pawel@chentaichi.pl

Szczegóły

Start:
1 lutego 2019 @ 08:00
Koniec:
3 lutego 2019 @ 17:00
Koszt:
pln550

Miejsce

Ranczo w dolinie
ul. Kościelna 20
Kiszkowo, Wielkopolskie 62-280 Polska

Organizator

Paweł Robaszkiewicz