Dotyk Ziemi i projekcja filmu „Walk with me”.

Zapraszamy na otwierające spotkanie sanghi Dotyk Ziemi i na projekcję filmu „Walk with me”.
Thich Nhat Hanh napisał w jednej ze swoich książek, że „Zatrzymanie jest aktem rewolucyjnym”. Zatrzymujemy się po to, żeby wrócić do ciszy serca, do oddechu, żeby odszukać w sobie umiejętność głębokiego słuchania i kochającej mowy, żeby budzić w sobie, ciągle i ciągle na nowo, energię miłości i współczucia dla siebie, dla świata, dla innych (choć przecież dobrze wiemy, że nie ma “innych”).

Podjęliśmy decyzję zbudowania poznańskiej Sanghi, czyli miejsca otwartego dla wszystkich osób chcących wspólnie praktykować uważność według tradycji Thicha Nhat Hanha, ponieważ poczuliśmy w tym działaniu radość i potrzebę serca.

Spotykać się będziemy w każdą niedzielę od godz. 19.00-21.00 w Szkole Tai Chi Jadeit, na ul. Bastionowej 47 (tuż przy Cytadeli, blisko przystanku tramwajowego „Pasieka”).

Praktyka Uważności

Na otwierające spotkanie Sanghi Dotyk Ziemi zapraszamy Was 24 marca o godz. 18.00. Obejrzymy wspólnie film „Walk with me” (film opowiada o życiu wspólnoty Plum Village, dostępne będą polskie napisy). Na spotkaniu gościć będziemy również jednego ze współtwórców warszawskiej Sanghi Uśmiech Buddy, który opowie nam o życiu i doświadczeniach stołecznej społeczności, a ponieważ niejednokrotnie spędzał czas w Plum Village, także odpowie na ewentualne pytania związane z tematyką filmu.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, niezależnie od wyznania i światopoglądu. Jeśli kieruje Tobą życzliwa ciekawość i potrzeba współtworzenia dobrego miejsca na Ziemi, przyjdź.

Czekamy na Ciebie, Sangha to my wszyscy.

Do zobaczenia na drodze,
Sangha Dotyk Ziemi

kontakt:
Maria Sitarska
608 277 295