Blisko Ziemi: ruch i rozluźnienie

Blisko Ziemi: ruch i rozluźnienie

Mój nauczyciel tai chi powiedział pewnego dnia: zakochajcie się w podłodze. Pomyślałam wtedy, że dobrze jest zakochać się jeszcze dalej, głębiej: że chcę zakochać się w Ziemi.

Ziemia nas nosi, jest silna. Ziemia potrafi przyjmować nasze napięcia, masować stopy, rozluźniać nasze ciało, przyjmować nas ze wszystkim, co nosimy. A że potrafimy nosić dużo – wszyscy wiemy. Czujemy to w napiętych mięśniach, płytkim oddechu, w niespokojnym sercu, w niespokojnym śnie.

Zapraszam Was na comiesięczne, dwugodzinne spotkania, podczas których zadbamy o ciało, zapraszając je do łagodnego, świadomego ruchu (będziemy korzystać z różnych tradycji ruchowych, szukając tego, co pomaga nam się zakorzenić, osadzić, ugruntować), o umysł (praktykując wyciszenie i rozluźnienie zainspirowane treningiem uważności) i o serce (doświadczając wspólnej obecności w tym, co łagodne i spokojne).

(Będziemy trochę stać i trochę leżeć: maty, koce i poduszki mamy na miejscu).

Zadbamy o to, żebyśmy byli blisko obu naszych domów: ciała i Ziemi, żebyśmy dla obu mieli życzliwość, serdeczność i współczucie.
I wdzięczność.

Terminy spotkań (niedziele):
na pierwsze spotkanie zapraszam Was 6 października, godz. 16-18.

Kolejne o tej samej porze: 10 listopada, 8 grudnia, 12 stycznia, 16 lutego, 8 marca (zajęcia dla kobiet), 5 kwietnia, 10 maja i 7 czerwca.

Możecie potraktować spotkania jako cykl, możecie również przyjść raz na jakiś czas.

Wskazówki:
jeśli potrzebujesz się zmęczyć, zachęcam Cię do skorzystania z innych propozycji Jadeitu. Jeśli szukasz spokoju i odprężenia i bardzo łagodnego wysiłku: być może będzie Ci u mnie dobrze.

Zgłoszenia:
poproszę Was o zgłoszenie udziału przed każdym spotkaniem: mailem: mariasitarska@opsychologii.pl lub sms: 608 27 72 95 Maria Sitarska
Jeśli macie pytania, piszcie śmiało.

Płatność:
możecie zapłacić gotówką na miejscu: 50 zł, lub przelewem (jeśli wolicie tak, dajcie mi znać w zgłoszeniu, prześlę numer konta).

Miejsce:
zapraszam Was do Szkoły Tai Chi JADEIT na ul. Bastionową 47 (wejście na salę schodami w dół).
(Winogrady, tuż przy Cytadeli, trzy kroki od przystanku tramwajowego „Pasieka”).

Konsultacje w zakresie ruchu: Paweł Robaszkiewicz, nauczyciel tai chi i fizjoterapeuta

***
Jeśli nie znacie mnie, a potrzebujecie trochę lepiej poznać: zajrzyjcie na portal opsychologii.pl lub tu, na moją fejsbukową stronę.

Na co dzień pracuję w gabinecie psychoterapeutycznym, praktykuję tai chi i staram się, jak najlepiej potrafię, być blisko Ziemi.

Do zobaczenia,
Maria