Kurs redukcji stresu MBSR

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kurs redukcji stresu MBSR

4 października 2017 @ 08:00 - 17:00

Kurs redukcji stresu oparty na uważności (MBSR – Mindfulness-Based Stress Reduction), Poznań

Gdy dopada nas przerażenie, możemy bez namysłu rzucić się do ucieczki, zacząć walczyć albo zastygnąć w bezruchu, ale też możemy wziąć głęboki oddech i zareagować roztropnie. Oddychanie i uważność dają nam świadomość przestrzeni, której potrzebujemy, by dokonywać wyborów zgodnych z wyznawanymi wartościami.

Brene Brown

Świat jest niezwykle ciekawym miejscem. Pełnym kolorów, zapachów, miejsc, które warto zobaczyć, nowych pomysłów godnych uwagi, karmiących i trudnych relacji, wyzwań, niepokojów i radości. Prawdopodobnie codziennie rano wchodzimy w dzień z nadzieją, że podołamy obowiązkom w pracy, w domu, że znajdziemy czas dla siebie, dla przyjaciół, dzieci, dziadków. Że ten właśnie dzień uda nam się przeżyć tak, jak byśmy chcieli. I że jakoś w tym wszystkim nie stracimy głowy. Ale przecież nieustająco przychodzą maile, wibracje w telefonie wyrywają nas z rozmowy, w głowie galopują miliony myśli, a ciało na różne sposoby domaga się troski. A stres w tym wszystkim ma się świetnie. Dokarmiony (i wiecznie głodny). Wszyscy to znamy. W takim świecie żyjemy.

Jeśli chcecie nauczyć się, jak być w tym świecie, zachowując w tym chaosie spokój i pielęgnując równowagę – zajrzyjcie do nas na spotkanie informacyjne. Dowiecie się, w jaki sposób uważność może podarować Wam spokojne momenty w ciągu najtrudniejszego nawet z jesiennych dni, jak, dzięki niej, wprowadzić możecie do Waszej codzienności przestrzeń na to, co naprawdę Wasze i naprawdę dla Was ważne.

Informacje organizacyjne

Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w kursie odbędzie się 4 października (środa) o godz. 18.30 na ul. Bastionowej 47 (Szkoła Tai Chi „Jadeit”).

Kurs uważności rozpocznie się 18 października o godz. 18.30 ( każde ze spotkań kończyć się będzie o 21.00) i zakończy 13 grudnia.

Pełen kurs składa się z 8 spotkań trwających 2,5 godziny oraz jednego całodniowego spotkania w formie Dnia Uważności (trwa ono ok. 6 godzin). Dodatkowo, uczestniczki i uczestnicy spotkań, wykonują samodzielnie ćwiczenia w domu na podstawie instrukcji trenerki, skryptów i płyt CD (które stanowią nieodłączną część programu).

Przed rozpoczęciem kursu możliwa jest także konsultacja indywidualna z prowadzącym kurs nauczycielem, podczas której przybliżany jest przebieg kursu, wyjaśniane są wszelkie niepewności oraz wypełniany kwestionariusz zgłoszeniowy. Konsultacje odbywać się będą na ul. Wiece 12 (Sołacz).

Szczegółowy opis programu:

1 tydzień

Działanie na „automatycznym pilocie” a uważność. Kierowanie uwagi na chwilę bieżącą i przyjmowanie postawy „umysłu początkującego”.

Ćwiczone umiejętności: skanowanie ciała.

2 tydzień

W jaki sposób postrzegam siebie i świat? Potencjał tkwiący w świadomym i nieosądzającym postrzeganiu. Uważna samoobserwacja.

Ćwiczone umiejętności: uważne oddychanie.

3 tydzień

Uświadamianie sobie własnych ograniczeń i radzenie sobie z nimi. Wypracowanie życzliwego i troskliwego stosunku do własnego ciała. Istota przyjemnych doświadczeń.

Ćwiczone umiejętności: uważna praca z ciałem.

4 tydzień

Istota stresu. Stres i jego uważne obserwowanie.

Ćwiczone umiejętności: medytacja na siedząco.

5 tydzień

Główne tematy: Bycie z myślami. Uważność na osądy i wzorce myślowe, które stres intensyfikują.

Ćwiczone umiejętności: medytacja na siedząco z uważnością na myśli i emocje.

6 tydzień

Radzenie sobie z trudnymi emocjami. Uważna obserwacja bez utożsamiania się.

Ćwiczone umiejętności: życzliwe spotkanie z trudnymi emocjami.

Dzień Uważności

Dzień (sobota lub niedziela), podczas którego będziemy mieli szansę praktykować wszystkie poznane dotąd narzędzia uważności. Będzie to wyjątkowa sposobność do utrwalenia i pogłębienia własnej praktyki.

7 tydzień

Uważna komunikacja.

Ćwiczone umiejętności: zastosowanie poznanych dotąd narzędzi w kontekście uważnej komunikacji i uważnego bycia w relacji.

8 tydzień

Jak mogę i chcę wprowadzać uważność do mojego codziennego życia po zakończonym kursie? Moje krótkoterminowe i długoterminowe cele.

Cena za kurs wynosi 990 zł/os przy płatności jednorazowej (przy płatności w ratach: 3 x 365 zł)

(cena obejmuje już konsultację wstępną, wszelkie materiały otrzymywane podczas kursu i udział w Dniu Uważności).

Miejsce: spotykać się będziemy w Szkole Tai Chi „Jadeit”, na ul. Bastionowej 47 w Poznaniu (dojeżdża tam tramwaj nr 4 i 10, można też zaparkować w okolicach Cytadeli)

Zgłoszenia i pytania ślijcie na adres: a.pawlowska@zyjuwazniej.pl lub tel. 609 686 999

Prowadzące

Kurs poprowadzi Agnieszka Pawłowska – certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, czyli redukcji stresu w oparciu o uważność) i psycholożka. Ukończyła pełne studium nauczycielskie zakończone certyfikacją – pod patronatem The Institute for Mindfulness-Based Approaches – IMA, europejski ośrodek zapewniający najwyższej jakości szkolenia dla specjalistów w obszarze zastosowań mindfulness. Autorka pierwszej na polskim rynku serii książek o uważności skierowanej do dzieci: „Kraina Uważności”. Towarzyszyć jej będzie Maria Sitarska, psycholożka i psychoterapeutka, współredaktorka portalu opsychologii.pl, łącząca w swojej pracy podejście systemowe i uważność (mindfulness).

Szczegóły

Data:
4 października 2017
Godzina:
08:00 - 17:00

Miejsce wydarzenia

Siedziba Szkoły Tai Chi JADEIT
ul. Bastionowa 47
Poznań, Wielkopolskie 61-663 Polska
+ Google Map
Phone
603 22 00 21

Organizator

Agnieszka Pawłowska
Phone
609 686 999
Email
a.pawlowska@zyjuwazniej.pl
Zobacz witrynę: Organizator