Praktyka Uważności

W każdą niedzielę o godz. 19.00-21.00 zapraszamy Was do wspólnej praktyki uważności z Sanghą Dotyk Ziemi.

Zachęcamy do przybycia kwadrans wcześniej, zadbajmy o wzajemny komfort i o energię braku pośpiechu, które przydać się mogą naszej wspólnej praktyce.

Praktykujemy w tradycji wietnamskiego mistrza zen Thich Nhat Hanha.

Zapraszamy na nasze spotkania rytm, który przedstawiamy poniżej:

18.45-19.00 Przygotowanie do praktyki
19.00-20.00 Praktyka uważności w formie medytacji: 20 minut medytacji w siedzeniu, 10 minut medytacji w chodzeniu, 20 minut medytacji w siedzeniu

20.00-21.00 Czytanie tekstów Thich Nhat Hanha i dzielenie się doświadczeniami związanymi z praktyką formalną i nieformalną (praktyka nieformalna dotyczy zaangażowania we wnoszenie jakości związanych z praktyką uważności w nasze codzienne życie). Ta część spotkania jest zaproszeniem do praktykowania głębokiego słuchania i pełnej miłości mowy.

Przed i w trakcie spotkania zapraszamy wskazówki i instrukcje, których intencją jest wzmocnienie naszej wspólną możliwości zadbania o bezpieczną i życzliwą przestrzeń dla praktyki i dzielenia się tym, co dla nas w praktyce ważne.

Spotkania odbywają się w rytmie cotygodniowym. Zapraszamy wszystkie osoby zaciekawione praktyką uważności. Spotkania mają charakter areligijny i otwarty.

Zapraszamy Was do odwiedzenia strony Sanghi na Facebooku: https://www.facebook.com/sanghadotykziemi/

Do zobaczenia na Bastionowej 47.

Sangha Dotyk Ziemi

kontakt:

sanghadotykziemi@gmail.com