Tai Chi dla początkujących

7c

NA PONIŻSZY WARSZTAT BRAK JUŻ WOLNYCH MIEJSC

***

Z uwagi na brak wolnych terminów na sali, nie powstanie dedykowana grupa Tai Chi dla osób całkowicie początkujących. Dlatego proponuję dla osób zainteresowanych sobotni warsztat Tai Chi. Po jego zakończeniu uczestnicy będą przygotowani do tego, by brać udział w zajęciach regularnych Tai Chi umieszczonych w grafiku: https://www.chentaichi.pl/treningi/

Grupy które są polecane dla początkujących po zakończeniu tego warsztatu: poniedziałki 18.15, środy 19.15 i poranki w poniedziałki i środy 9.00. Oczywiście jeżeli powyższe grupy nie będą pasowały czasowo można uczęszczać na inne grupy.

Poniżej informacje o warsztacie: https://www.chentaichi.pl/event/warsztat-tai-chi-dla-poczatkujacych/


Zajęcia prowadzone są w siedzibie Szkoły Tai Chi Jadeit w Poznaniu na ul. Bastionowej 47.
Poniżej pełen grafik zajęć.


W zajęciach tych uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek i możliwości fizyczne (ważne, by w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych skonsultować to z lekarzem). Ubiór swobodny, sportowy, wygodne obuwie, najlepiej bez zegarków i biżuterii.

Najważniejszym celem zajęć jest zdrowie ćwiczących, ich siła i sprawność, równomierny rozwój całego ciała (mięśni szkieletowych, więzadeł, ścięgien, stawów, itp). Połączenie niezwykłych właściwości Tai Chi z Jogą i Kalisteniką daje bardzo szybkie efekty. Już po kilku miesiącach ćwiczeń odczuwany jest przyrost siły, zmniejszają się problemy z kręgosłupem.

Bardzo ważny jest aspekt ćwiczenia oddechu, wyciszenia, medytacji. Jednak by człowiek mógł wyciszyć umysł, najpierw musi doprowadzić do ładu swoje ciało. Blokady fizyczne bardzo często uniemożliwiają pracę nad właściwym oddechem i medytacją. Dlatego na początku szczególnie dużą uwagę przywiązuje się do wzmocnienia i rozluźnienia naszego ciała.

Zapraszam na zajęcia
Paweł Robaszkiewicz
Tai Chi, fizjoterapia,
terapia czaszkowo-krzyżowa
tel. 603 22 00 21, mail: info@chentaichi.pl


Szkoła Tai Chi Jadeit prowadzi zajęcia dwóch styli Tai Chi: Yang i Chen.
Styl Yang (24 ruchowy) powstał w okresie międzywojennym i charakteryzuje się jednostajnymi i powolnymi ruchami. Jest to forma dla każdego bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne.
Styl Chen (Chen Tai Chi Chuan) jest najstarszą formą Tai Chi praktykowaną na świecie. Cechą charakterystyczną są szerokie pozycje i przeplatanie powolnych ruchów momentami bardziej dynamicznymi. Styl ten jest bardziej wymagający od Yang 24.

Podstawowe krążenia Chan Si Gong czyli ćwiczenia Rozwijania Jedwabnego Kokonu:
https://www.youtube.com/watch?v=w5xQ2CoLfTM
https://www.youtube.com/watch?v=SQN8qM_TXGQ

Pierwsze ruchy najważniejszej formy Chen Tai Chi Chuan – LaoJia Yilu:
https://www.youtube.com/watch?v=SuZgYRS2Xok&t=38s
https://www.youtube.com/watch?v=uSFHcwERIn0