Tai Chi dla początkujących

 
7c
 

Nabór do grup początkujących jest zamknięty.

Nowe grupy i warsztaty Tai Chi dla początkujących będą we wrześniu 2024.Zajęcia prowadzone są w siedzibie Szkoły Tai Chi Jadeit w Poznaniu na ul. Bastionowej 47.
Poniżej pełen grafik zajęć.


W zajęciach tych uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek i możliwości fizyczne (ważne, by w przypadku poważnych dolegliwości zdrowotnych skonsultować to z lekarzem). Ubiór swobodny, sportowy, wygodne obuwie, najlepiej bez zegarków i biżuterii.

Najważniejszym celem zajęć jest zdrowie ćwiczących, ich siła i sprawność, równomierny rozwój całego ciała (mięśni szkieletowych, więzadeł, ścięgien, stawów, itp). Połączenie niezwykłych właściwości Tai Chi z Jogą i Kalisteniką daje bardzo szybkie efekty. Już po kilku miesiącach ćwiczeń odczuwany jest przyrost siły, zmniejszają się problemy z kręgosłupem.

Bardzo ważny jest aspekt ćwiczenia oddechu, wyciszenia, medytacji. Jednak by człowiek mógł wyciszyć umysł, najpierw musi doprowadzić do ładu swoje ciało. Blokady fizyczne bardzo często uniemożliwiają pracę nad właściwym oddechem i medytacją. Dlatego na początku szczególnie dużą uwagę przywiązuje się do wzmocnienia i rozluźnienia naszego ciała.

Zapraszam na zajęcia
Paweł Robaszkiewicz
Tai Chi, fizjoterapia,
terapia czaszkowo-krzyżowa
tel. 603 22 00 21, mail: info@chentaichi.pl


Szkoła Tai Chi Jadeit prowadzi zajęcia dwóch styli Tai Chi: Yang i Chen.
Styl Yang (24 ruchowy) powstał w okresie międzywojennym i charakteryzuje się jednostajnymi i powolnymi ruchami. Jest to forma dla każdego bez względu na wiek i predyspozycje fizyczne.
Styl Chen (Chen Tai Chi Chuan) jest najstarszą formą Tai Chi praktykowaną na świecie. Cechą charakterystyczną są szerokie pozycje i przeplatanie powolnych ruchów momentami bardziej dynamicznymi. Styl ten jest bardziej wymagający od Yang 24.

Podstawowe krążenia Chan Si Gong czyli ćwiczenia Rozwijania Jedwabnego Kokonu:
https://www.youtube.com/watch?v=w5xQ2CoLfTM
https://www.youtube.com/watch?v=SQN8qM_TXGQ

Pierwsze ruchy najważniejszej formy Chen Tai Chi Chuan – LaoJia Yilu:
https://www.youtube.com/watch?v=SuZgYRS2Xok&t=38s
https://www.youtube.com/watch?v=uSFHcwERIn0