Kontakt

Szkoła Tai Chi JADEIT Paweł Robaszkiewicz
61-663 Poznań, ul. Bastionowa 47
tel. 603 22 00 21, mail: info@chentaichi.pl
nr konta (tylko zajęcia Tai Chi):
26 1140 2004 0000 3202 3279 6208

osoby prowadzące zajęcia:

 

***
.

INSTRUKTOR TAI CHI
Paweł Robaszkiewicz
tel. 603 22 00 21
e-mail: info@chentaichi.pl

Paweł Robaszkiewicz – z wykształcenia: terapeuta (Terapia Czaszkowo-Krzyżowa), fizjoterapeuta (licencjat: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii), magister fizyki (UAM), oraz dyplomowany coach (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), instruktor rekreacji ruchowej w zakresie Tai Chi, Chi Kung (ukończył Wyższą Szkołę Trenerów Sportu). Praktykuje Tai Chi i nierozerwalnie związane z tą sztuką medytacje od 1999 r. ćwicząc różne style, m. in. Tai Chi Chuan styl Yang, Taoistyczne Tai Chi, I-Liq Chuan i Chen Tai Chi Chuan. Pobierał nauki od: Howarda Choya, Jarosława Jodzisa, Sama China, Chen Xiaowang. Swoje zainteresowania skupia na najstarszym ze stylów Tai Chi Chuan – stylu Chen. Interesuje się również Jogą,  kalisteniką, starosłowiańskim masażem brzucha, terapią czaszkowo – krzyżową.

„Zapraszam na zajęcia podczas których odkrywać będziemy swoją fizyczność,
a poprzez medytacje poszerzać świadomość całej swojej istoty.” 

.


INSTRUKTOR JOGI
Mateusz Stańczak

tel. 695-732-387
e-mail: info@jogastanczak.com

Mateusz

Doświadczony jogin. Pasjonat współczesnych osiągnięć fizjoterapii, biomechaniki i neurofizjologii.

szczegółowe informacje poniżej:
http://www.jogastanczak.com/my/

.

INSTRUKTOR CHI KUNG
Karolina Kontschyts-Jasik
tel. 603 683 842
e-mail: karolina.kontschyts-jasik@wp.pl

Kulturą wschodu interesuję się od dawna. Moja przygoda ze sztukami wschodnimi zaczęła się od wakacji, w chłodny poranek w Puszczy Białowieskiej poszliśmy szukać żubrów i zrobiło nam się zimno, moi znajomi zaczęli ćwiczyć tai chi i dzięki temu się rozgrzali. Pomyślałam to ćwiczenia dla mnie. Po powrocie do domu zapisałam się na Tai Chi. Ćwiczyłam 10 lat i zaczęłam szukać jeszcze dalej. Trafiłam na zajęcia qigong Lecący Żuraw i bardzo mi się spodobały.

Ćwiczenia qigong pozwalają mi się odprężyć i rozluźnić. Porządkują przepływ energii przez co mogę żyć w lepszym zdrowiu. Uwielbiam też medytację po każdych zajęciach. Serdecznie Was zapraszam do wspólnych ćwiczeń.

Pełnych informacji o stylu Lecącego Żurawia, jego dobroczynnym działaniu i twórcach znajdziecie tutaj: http://www.qigong.org.pl/

.


INSTRUKTORKA BALETU I TAŃCA
Iryna Prakharenka
Tel. 603335294
e-mail: irina2000@wp.pl

Irina Prakharenka-Kosmowska
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina
Specjalność: Pedagogika baletowa,
Solistka baletu Teatru Muzycznego w Poznaniu

Doświadczenie:
Tancerka, pedagog, choreograf. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym.
Ukończyła Państwowy Collage Baletowy w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie, specjalność: pedagogika baletowa.
Stażystka w Balecie Narodowym Białorusi, tancerka Opera Nova w Bydgoszczy, koryfejka Teatru Wielkiego w Poznaniu, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku. Jako tancerka występowała również na wielu innych scenach w kraju jak i za granicą np.: w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Luksemburgu czy Chinach.
Jako pedagog-korepetytor oraz kierownik baletu współpracowała z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.
Wykładowca tańca klasycznego na Wydziale Tańca Akademii Wychowania Muzycznego w Poznaniu.
Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego i stechningu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.
Nauczyciel tańca klasycznego w Państwowej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.
Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego w Szkole Tańca i Baletu Fouette.

.


INSTRUKTORKA UWAŻNOŚCI
Maria Sitarska
Tel. 608 277 295
e-mail: mariasitarska@opsychologii.pl

Doświadczenie: Jestem psycholożką i psychoterapeutką pracującą w nurcie systemowym (oznacza to, że na co dzień zajmuję się szukaniem w ludziach skarbów, źródeł mocy i siły). Od kilku lat praktykuję uważność (formalnie – medytując, jak i starając się zapraszać uważność do codzienności), prowadzę zajęcia „Cisza i spokój: uważność w ruchu”. Spotykam się z seniorkami i seniorami podczas zajęć warsztatowych na uniwersytecie trzeciego wieku (i przy wielu innych pięknych okazjach) i współprowadzę portal opsychologii.pl, prowadzę autorskie warsztaty dla macoch. Przez klika lat praktykowałam ashtanga yogę, ale od jakiegoś czasu moje ciało woli tai chi. A ciała lubię słuchać.

.


masaż twarzy
Marta Namysł
Tel. 513570123
e-mail: martanamstudio@gmail.com
www.martanam.pl

Kochana Rodzino Tai Chi Jadeit chciałabym zaprosić Was na refleksologiczne masaże twarzy , głowy i karku .

O metodzie :

Sorensensistem™ – stworzony przez znaną refleksoterapeutkę Lone  Sorensen. Łączy wiedzę z kilku ważnych w refleksoterapii nurtów:  tybetańskiego, japońskiego, wietnamskiego, argentyńskiego (mapy Moralesa) oraz  z nurtu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Masaż twarzy i głowy jest szczególnie skuteczny , ponieważ znajdujące się na nich punkty neuro-odruchowe umiejscowione są w pobliżu mózgu. Jego działanie jest bardzo precyzyjne i natychmiastowe.  Masaż ten głęboko relaksuje, harmonizuje funkcjonowanie podstawowych układów organizmu ( układu hormonalnego, trawiennego, naczyniowego, limfatycznego ) . Tonizuje, detoksykuje, udrażnia przepływy  – działa liftingująco na twarz, zmniejsza obrzęki, spłyca zmarszczki. Pomimo stymulowania małego obszaru poruszane w tych masażach są obszary odpowiedzialne za kończyny, kręgosłup , organy wewnętrzne min.: nerki, wątrobę, jelita, serce.

Wskazania

  • stres, napięcia – szczególnie mięśni twarzy , głowy , karku ,szyi
  • napięcie emocjonalne, drętwienia, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, bóle kończyn , dolegliwości reumatyczne, nadciśnienie tętnicze, bóle fantomowe , obrzęki , zaburzenia czucia, po-udarowo
  • przy kłopotach z koncentracją, przy potrzebach stymulacji sensorycznej (dorośli i dzieci) , przestymulowanie (gdy układ nerwowy nie radzi sobie z ilością wrażeń, bodźców ), rozdrażnienie, niepokój, problemy ze snem
  • gdy chcesz znacząco poprawić wygląd twarzy, wzmóc produkcję kolagenu, podnieś owal twarzy, spłycić zmarszczki

Zniżka dla Rodziny Tai Chi Jadeit 20%

.


INSTRUKTORKA AUTOMASAŻU
Kamila Stasierowska-Wróbel
Tel. 508 289 272
e-mail: automasaze@gmail.com

Od wielu lat praktykuję ruch w różnych postaciach, między innymi jogę, interesuje mnie ajurweda i jej pochodne, eksperymentuję, mieszam…
Jak każdy z nas, na swój własny sposób poszukuję własnej drogi do równowagi sfery fizycznej z duchową, skutkującej mądrością, spokojem, siłą i zdrowiem.
Wierzę, że uniwersalne, wewnętrzne piękno i moc są we wszystkich ludziach, ale także w każdej otaczającej nas żywej istocie. Magia tej prostej prawdy codziennie mnie zachwyca.
Zapraszam na moje autorskie zajęcia pracy z ciałem, oparte na prostym ruchu, automasażach, samodzielnym odkrywaniu i pokonywaniu naszych słabości i blokad.
Wzmacniamy mięśnie, ujędrniamy skórę i uelastyczniamy nasze ścięgna, aktywujemy strefy i punkty odpowiedzialne za najważniejsze narządy.
W każdej chwili możesz do nas dołączyć, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych czy wiekowych.
Wystarczy, że poczujesz chęć, by zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem i posłuchać, czego potrzebuje.
Na tych zajęciach przede wszystkim chcemy się dobrze bawić i dzielić dobrą energią.
.

technik masażysta
Aleksandra Gajewska
Tel. 739255516
e-mail: aleksandra-gajewska7@tlen.pl

Fizjoterapeuta
mgr Aleksandra Gajewska
Tel. 739255516
e-mail: aleksandra-gajewska7@tlen.pl

Z wykształcenia fizjoterapeuta ( magister: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii ), dyplomowany technik masażu ( Wielkopolska Szkoła Medyczna).
,, Proponuje szeroki zakres usług fizjoterapii: rehabilitacja, masaże, kinesiotaping. Zapraszam do współpracy!”
https://www.facebook.com/Fizjoterapia-Aleksandra-Gajewska-104126271977852

Więcej informacji:
.

sesje reiki
Izabella Tarasiuk-Andrzejewska
Tel. 601 098 262
e-mail: izabelatarasiuk@tlen.pl

Sesje prowadzi certyfikowany praktyk z 20-letnim doświadczeniem 1-go i 2-go stopnia REIKI Method od Natural Healing Szkoły MIKAO USUI SHIKI RYOHO .
Strona FB Fan page ,,Sesje terapeutyczne.Dotyk Światła „.

REIKI
to wywodząca się z Japonii naturalna sztuka uzdrawiania ciała, umysłu i duszy, upowszechniona przez doktora Mikao Usui.
Istotą REIKI jest Bezwarunkowa Miłość, płynąca z przedwiecznego Źródła. Wszechogarniająca boska wibracja radości i życia. Energia życia w swej czystej, doskonałej, pierwotnej postaci, będąca emanacją Boga w Tobie.
Czyste Światło.
Reiki dopasowuje się zawsze do potrzeb danej osoby.
Praktyka dla każdego – nie ma przeciwwskazań.
Jest stanem głębokiego odprężenia, pozwalającym na wchłonięcie większej ilości życiowej energii, niż dzieje się to zazwyczaj. Przepływając przez ręce, harmonizuje pola informacyjno-energetyczne, rozpuszcza blokady oraz wszelkie zakłócenia w ciele.Pobudza do aktywności czakramy, aktywując procesy autoleczenia organizmu. Po odprężeniu następuje pobudzenie przemiany materii, mechanizmów odtruwania ,rosną siły witalne ,gdyż energie tworzące zatory mogą teraz swobodnie płynąć.

 

.
zabiegi kamertonami terapeutycznymi
masaż stóp, twarzy
Joanna Konieczna;
tel.: 507 607 507

MUZYKOTERAPIA DOGŁĘBNA KOMÓRKOWA – zabiegi KAMERTONAMI TERAPEUTYCZNYMI
…”Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską (…)  Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Brak harmonii (dostrojenia) oznacza chorobę. (…) Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW. Zasada działania, to m.in. dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości zdrowia podanych w odpowiednich kamertonach, czy też słuchanie lub śpiewanie  wytworzonych wibracji, celem uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.
Metoda muzykoterapii dogłębnej, jeśli chodzi o podstawy fizyki, dzięki zastosowaniu tylko naturalnej fali dźwiękowej o długości co najmniej 1 m, wnika głęboko w komórki, dlatego potrafi pomóc w różnych problemach zdrowotnych, rozpoczynając od sfery ciała i bólu wszelakiego pochodzenia, kończąc na chorobach umysłu  i duszy. W tej sferze, oddziałuje na świadomość oraz podświadomość.  Przynosi spokój i głęboki relaks,  radość i wyciszenie, uwolnienie od stresów i bezpieczeństwo. Metoda, wprowadza więc  jednocześnie do Ciała, Umysłu i Ducha, tak bardzo potrzebną nam do życia równowagę i harmonię”…

Proponowany czas zabiegu 90min. – cena 125zł (dla uczęszczających na zajęcia Tai Chi 20% zniżki)

REFLEKSOLOGIA STÓP, TWARZY (masaże) – zabiegi manualne lub autorskie – manualno-kamertonowe
Proponowany czas zabiegu 60min. – cena 100zł (dla uczęszczających na zajęcia Tai Chi 20% zniżki).

 

instruktorka jogi
Kasia Fliegner
katarzynafliegner@gmail.com

tel.: 505390763

Jogę praktykuje od 12 lat, uczę od ponad trzech. Szczególna radość przynosi mi zarażanie entuzjazmem do praktyki osób o wyjątkowych potrzebach: z ograniczeniami ruchowymi, seniorów, młodych mam. Joga jest dla mnie narzędziem do usprawnienia ciała, ale także droga do redukcji stresu i poszukiwania balansu. Oprócz jogi pracuje w nurcie fitnessu medycznego jako instruktorka Pilates Core Stability i zgłębiam style dalekowschodnie w których upatruje recepty na problemy współczesności. Szerokie zainteresowania świadoma praca z ciałem łącze z moja pasja do tańca współczesnego, szczególnie japońskiego tańca Butoh.

Ukończone kursy:
Pilates: Certyfikat Instruktora Sportu UAM
Joga: Certyfikat Instruktora Sportu UAM
Body&Mind: Certyfikat Pomorskiej Szkoły Fitness 4FIT
DMT/ choreoterapia: Certyfikat ukończenia rocznego kursu w Instytucie DMT – Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Od 2019 prowadzę zajęcia fitness oraz taneczne (taniec współczesny, Body Ballet) w Akademii Tańca i Fitnessu Metrum, od 2022 współpracuje z Saturn Fitness oraz Urbański Dance Fit. Od 2021 organizuje cykliczne warsztaty Body&Mind we współpracy z Mikro Domem Kultury Lotaryńska.

Pozdrawiam ciepło,
Kasia Fliegner